Балкан (Ботевград) победи Спартак (Плевен) с 95:74 в домакинството си от 25-ия кръг на в Националната Баскетболна Лига. Балкан поведе с началото на мача, като до почивката авансът им бе 20 точки - 48:28.

През второто полувреме играта вървеше кош за кош и разликата падна под 20 точки само веднъж за 30:48 в началото на третата четвърт, като оттук до края ботевградчани запазиха аванса си, за да спечелят с 95:74.

Брендън Фортънбъри беше най-резултатен за „зелените“ – 20 точки, Душан Цветкович и Мартин Маринов добавиха съответно по 15 и 12 точки, а Николай Върбанов и Марко Бъркич завършиха с по 11 точки.

Димитър Маринчешки вкара 15 точки за плевенчани, Самуел Франсис и Милован Савич добавиха съответно по 12 и 11 точки.

В друг мач от кръга Лукойл Академик очаквано победи Черноморец (Бургас) като гост с 97:51. Най-резултатен за победителите беше Христо Захариев с 20 точки, а Желко Шакич и Крис Минков добавиха съотвено по 15 и 13 точки.

За домакините с 15 точки приключи Илия Цветкович, а Боян Тенев вкара 10 точки.

Kласиране, резултати, програма и всичко за НБЛ - ТУК !!!