ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Балкан поднесе сензацията в 8-ия кръг на Националната баскетболна лига. Храбрият тим от Ботевград удари Лукойл Академик със 72:63. Това бе първа победа за “зелените” в историята на съперничеството.

Мачът започна много силно за домакините и след няколко коша на Атила Сантос и Петрович те поведоха с комфортното 12:3 в средата на първата част. Кошмарното начало накара треньора на “студентите” Докузовски да иска бързо-бързо таймаут. 80 секунди преди края шампионите намалиха разликата до 16:20, но с тройка на Хънт и точна стрелба на Иван Лилов Балкан приключи първата четвърт с преднина - 25:16. След почивката с успешни атаки на Хийт и Грийн тимът от Правец успя да стопи пасива си до 24:27 и Тодоров също поиска почивка. Последваха силни минути на Сантос и Бозов и домакините се оттеглиха в съблекалните при аванс от 40:36.

После Балкан дръпна с осем точки - 58:50, след бърза тройка и отсъдено неспортсменско нарушение на Томас Масамба, а отново тройка на Лилов направи резултата 61:50 след 32 минути игра. Разликата скочи до 65:53, но Мохамед Абукар намали до 65:57. “Студентите” съумяха да намалят пасива си до 61:67 четири минутки преди финалната сирена. Последва тройка на Маринов за 70:61 и всичко вече беше ясно. До края Лукойл нямаше сили за обрат и Балкан спечели със 72:63.

Най-резултатни за победителите бяха Йордан Бозов и Атила Сантос с по 17 точки, като бразилският център добави и 17 борби. Иван Лилов се отчете с 15 точки, а Урош Петрович добави 11. Девин Грийн завърши с "дабъл-дабъл" за Лукойл Академик - 15 точки и 13 борби, Брендън Хийт добави 13 точки, а Дарил Уоткинс остана с 10.

Балкан – Лукойл Академик 72:63