Баскетболният ни национален отбор постигна отлична победа със 74:70 като домакин на Полша по пътя към Евробаскет 2011. Избраниците на Росен Барчовски изоставаха с 11 точки преди последната част и след изключително силна игра на Филип Виденов и компания в последните 10 минути обърнаха силния противник и се поздравиха с успеха.

Победата над поляците е много ценна, а отборът ни вече има 2 успеха и няма загуба. Така България излезе на първото място в Група "С" на евроквалификациите. Победата дава самочувствие и увереност на тима ни за предстоящите срещи, а следващата от тях е гостуване на Белгия на 11 август (сряда).

За България великолепен мач изнесе Филип Виденов, който вкара 26 точки (5 тройки) и беше основният "виновник" за обрата и победата. Той овладя и 6 борби. По 12 точки записаха Златин Георгиев, който направи силно включване, както и Ърл Калъуей. Чавдар Костов завърши с 8 точки. За Полша Мачей Лампе вкара 18 точки. /БЛИЦ

4.Португалия 2 0 2 123:153 2

Заб.: За Евробаскет 2011 ще се класират победителите в трите групи плюс двата най-добри втори състава - общо 5. Последното място ще бъде определено от баража точно преди самото европейско, на който ще участват най-добрите шест тима, ранкирани след петте класирали се. Останалите 4 пък ще се борят за оставане в дивизия "А".