Националът Александър Везенков започна като титуляр за Олимпиакос за пръв път през настоящия сезон и записа много силен мач при успеха на гръцкия гранд над Валенсия с 93:91. Двубоят от 18-ия кръг на баскетболната Евролига бе важен за Олимпиакос, който съхрани надеждите си за участие в плейофите на турнира.

Победата е шеста за Везенков и компания, а с нея гърците прекъснаха серия от три поражения.

Везенков престоя най-дълго на паркета - малко над 34 минути. Той отбеляза три тройки, взе 7 борби и вкара красив кош в края на третата четвърт за 68:61. Българинът всъщност трябваше да завърши с 19 точки, но съдиите и статистиците в зала "Пабейон Мунисипал Фуенте Сан Луис" зачетоха един негов кош на Йоргос Приндезис.

Най-резултатен за Валенсия беше Фернандо Сан Еметерио с 23 точки, а за Олимпиакос с най-голям принос за победата бе именно гореспоменатият Приндезис с 18.