Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години постигна първа победа на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Северна Македония. След драматичната загуба от Черна гора преди ден, днес тимът ни надви Румъния с 90:70 в мач, изигран в спортен комплекс „Кале“ в Скопие.

Следващият двубой на България е на 30 юли (вторник) срещу Словакия от 17:00 часа.

Румъния взе леко предимство в началните минути и поведе и със 7 точки, но българите демонстрираха много точен мерник от близка и средна дистанция и след първата част отбърнаха за 24:21. Съперникът за кратко си върна водачеството през втория период, но на почивката предимството отново бе за националите ни, този път при 50:43.

Баскетболистите на Стойо Чолаков водеха и през цялата трета четвърт, а преди последните десет минути вече имаха и двуцифрен аванс – 71:57, като до края направиха разликата още по-изразителна.

Александър Гавалюгов отново бе най-резултатен за България с 23 точки, като записа още 7 борби и 6 асистенции. По 13 точки реализираха Деян Колев (9 борби) и Михаил Калинов (7 борби).