Българският национален отбор по баскетбол за девойки до 18 години загуби от Румъния с 65:72 и завърши на осмо място на европейското първенство в тази възраст, дивизия Б, което се провежда в София.

В зала „Универсиада“ в столицата българките започнаха уверено и след първата четвърт дръпнаха с 20:14. Съставът, воден от селекционера Маргарита Маринкова, увеличи аванса си до почивката и поведе с 40:30. И в третата четвърт България запази водачеството, като последните 10 минути започнаха при резултат 61:55.

Румънките постепенно намалиха изоставането си и изравниха при 65:65 в средата на последната част. В последните 6 минути националките ни не успяха да отбележат кош, а със серията си от 12:0 тимът на Румъния стигна до победата и зае седмата позиция на шампионата.

Деница Манолова бе най-резултатна за България с 23 точки, 16 борби и 3 асистенции. Маргарита Иванова завърши с 13 точки, 16 борби и 2 асистенции, а Гергана Цекова добави 10 точки и 3 борби.