Детройт Пистънс и Кливланд Кавалиърс спечелиха седмите си мачове от първия кръг в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада и ще играят един срещу друг в полуфиналните плейофи на Източната конференция.
Кейд Кънингам се отличи с 32 точки и 12 асистенции, Тобиас Харис добави 30 точки, а Детройт победи Орландо Меджик със 116:94 в седмия мач за крайното 4:3. Така тимът взе плейофна серия за първи път от 18 години насам.
Пистънс за последно спечели плейофна серия, побеждавайки Орландо във втория кръг през 2008-а. Детройт излиза в следващия кръг срещу Кливланд Кавалиърс.
Първият мач ще се играе във вторник. Съперниците от Централната дивизия си разделиха четирите срещи от редовния сезон.
Пистънс стана 15-ият отбор в историята на НБА, преодолявайки изоставане от 1:3, и вторият за последните две вечери, след като Филаделфия 76ърс успя да сътвори обрата и да елиминира Бостън Селтикс.
Джарет Алън изравни рекорда си в плейофите с 22 точки и 19 борби, а Кливланд се класира за полуфиналите на Източната конференция след победа със 114:102 над Торонто Раптърс в седмия двубой.
Алън записа 14 точки и 10 борби, включително пет в нападение, като Кливланд направи серия от 49:21 в рамките на 15 минути през втората и третата четвърт, където превърна деветточков дефицит в 19-точков аванс.
Донован Мичъл наниза с 22 точки за "кавалерите", а Джеймс Хардън добави 18 т.
Скоти Барнс се отличи с 24 точки и 9 борби, а Ар Джей Барет отбеляза 23 за Раптърс, които бяха в плейофите за първи път от 2022 година насам.
РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ПЛЕЙОФИТЕ В НБА
Източна конференция:
Детройт - Орландо 116:94
* Детройт спечели серията с 4:3 победи
Кливланд - Торонто 114:102
* Кливланд спечели серията с 4:3 победи