Берое спечели Балканската лига! Старозагорският тим победи македонския Куманово със 77:73 като гост във втория мач от финалната серия.

Мачът започна половин час по-късно заради спирането на тока в залата.

Баскетболистите на треньора Любомир Минчев отнесоха съперника с 84:55 в първата среща у дома и само чудо можеше да ги спре по пътя към трофея. Трофеят е втори за тях от началото на сезона след Купата на България. По този начин Берое стана третият български отбор, който печели Балканската лига след Рилски спортист (2009) и Левски (2010 и 2014).

Берое спечели първата част с убедителното 22:9, а във втората удържа двуцифрения си аванс и се оттегли на почивката при 42:26. Напрежение по трибуните създадоха местните фенове, които опитаха да откраднат едно от знамената на привържениците на Берое, пропътували разстоянието от Стара Загора до Куманово. След бързата намеса на полицията обаче знамето бе върнато на българската група.

След почивката домакините започнаха убедително със серия от 14:2, благодарение на добрата си стрелба от зоната за три точки.Четирите поредни тройки смъкнаха разликата до едва 4 точки при 44:40. Домакините обаче не спряха до тук и осъществиха пълен обрат, повеждайки с 56:53 след третата част.

Нашият тим се мобилизира и осъществи пълен обрат още в първите минути на последната четвърт, за да триумфира с победата накрая.

Брандис Рос вкара 17 точки за Берое, а Аарън Джоунс и Омари Гудул добавиха съответно по 16 и 11.

Капитанът на домакините Мариян Яневски се отчете с 15 точки, а Димитър Караджовски и Стефан Живанович реализираха по 14.