Голдън Стейт Уориърс победи убедително Бостън Селтикс със 107:88 (31:30, 21:20, 35:14, 20:24) в мач №2 от битката за трофея в НБА. Така домакините от Сан Франциско изравниха серията на 1:1 победи преди третата среща, която ще се проведе в четвъртък сутрин от 4:00 часа българско време в "Ти Ди Гардън" в Бостън.

Трикратните шампиони от миналото десетилетие вкараха седем тройки в периода и удържаха съперника до едва 4/17 стрелба от игра, за да си спечелят солидна преднина от 23 точки преди старта на последната четвърт при 87:64.

В първата среща „воините“ пак имаха солиден аванс в третата четвърт, допуснаха  обрат.

Лидерът на тима Стеф Къри прескочи границата от 70 отбелязани тройки в плейофите за пети път в своята кариера. Неговият съотборник Клей Томпсън е единственият друг играч в историята на НБА, който е правил нещо подобно, и то в рамките на два сезона.

Голдън Стейт: Стеф Къри 29, Клей Томпсън 11, Андрю Уигинс 11, Дреймънд Грийн 9, Кевон Лууни 12 (Джордан Пуул 17, Гари Пейтън II 7, Неманя Биелица 6, Ото Портър-младши 3, Моузес Мууди 2, Хуан Тоскано-Андерсън, Деймиън Лий, Джонатан Куминга)

Бостън: Маркъс Смарт 2, Джейлън Браун 17, Джейсън Тейтъм 28, Ал Хорфърд 2, Робърт Уилямс III 2 (Дерик Уайт 12, Грант Уилямс 6, Пейтън Причард 4, Арън Несмит 4, Сам Хаузър 3, Малик Фитс 3, Ник Стаускас 3, Люк Корнет 2, Даниел Тайс)