Националният отбор на България за младежи до 20 години (с треньор Людмил Хаджисотиров-Удо) допусна трета поредна загуба на Европейското първенство в Дивизия А в Италия. Този път нашите отстъпиха на европейския шампион Сърбия с 61:104. Първата част бе почти равностойна като резултат 22:18. Във втората и третата части обаче сърбите вкараха 34 и 29 точки (общо 63), с две повече от целия наш тим (61). На полувремето Сърбия водеше с 56:33. В третата част противникът спечели с 29:13, с което увеличи аванса си при резултат 85:46. В последната четвърт сърбите понамалиха темпото и спечелиха само с 19:15.

В петък от 15:15 българско време нашите ще срещнат Латвия в последен мач от групата. Александър Милов направи пореден силен мач за българите, като завърши с 16 точки, а Ангел Пейчинов отбеляза 11. За Сърбия петима състезатели завършиха с двуцифрен актив. Над всички с 21 точки бе Марко Гудурич, а 14 и 7 борби записа 204-сантиметрови център на Металац Петър Ракичевич. Гардът на Цървена Звезда Никола Ребич отбелаза 11 за успеха.