Българският баскетболист Илиан Евтимов и съотборниците му в Елан Шалон допуснаха загуба в поредния кръг от френското първенстмо. Тимът бе гост на лидера в класирането Дижон и отстъпи с 80:86. Така Елан Шалон вече дели 8-о място с актив от 9 успеха и 8 поражения.

Шалон започна много лошо мача и след първата част вече изоставаше с 20 точки, пише bgbasket. Във втората разликата бе намалена с 3, но пък гостите играха силно в третата и свалиха изоставането си само на 1 точка. В решителните минути обаче домакините изковаха успеха и зарадваха феновете си.

Евтимов бе титуляр за тима си и игра 23 минути преди да напусне за пет лични нарушения. За това време той вкара три тройки и завърши с 9 точки. Освен това в актива си имаше и 3 асистенции и 1 борба.