Българският баскетболист Калоян Иванов и съотборниците му от Аликанте нямаха шанс срещу Барселона у дома и загубиха тежко с 57:83. Въпреки това тимът продължава да дели 7-8 място в класирането и е в зоната на плейофите. Аликанте и Лагун Аро имат актив от по 17 победи и 15 загуби, а деветият Сарагоса е с 16-16. До края на редовния сезон пък остават два кръга.

Лидерът в Испания Барселона взе контрола над мача рано-рано и водеше без почти никакви проблеми. Каталунците поддържаха двуцифрен аванс още до почивката, а след нея още повече увеличиха разликата, пише bgbasket. 31 минути на терена записа Калоян Иванов, а за това време българският национал се отчете със 7 точки и 5 борби и най-висок коефицент за своя отбор - 15.

В следващия кръг Аликанте е гост на Ховентут, докато в последния тимът приема Фуенлабрада.