Хасково 2012 се върна в борбата за титлата след драматична победа като гост с 85:84 над Монтана 2003 в трети мач от финалната сесия, в която се играе до 3 от 5 победи. целя във финалната серия на женското първенство.

Хасково започна силно, но след обрат успя да намали пасива си до 24:21 след първите 10 минути.

Монтана обаче се разигра през втората част и на полувремето водеше с 47:36.

Монтана успя да запази аванса си и през третата третина, която завърши 64:54.

По средата на последната четвърт преднината им бе стопена до 5 точки, а 2,15 мин. преди края Хасково поведе. В страхотна драма гостенките успяха да демонстрират по-добра точност и в крайна сметка взеха победата с 85:84.

Мея Тирера бе над всички за успеха с 34 точки, 9 борби и 5 асистенции. Страхотно игра и Катерина Рудева със 17 точки и 10 асистенции, а Ралица Нанева добави 16 точки.

За домакините Келиндра Закъри приключи с 27 точки, а по 14 имаха Моник Рийд и Даниела Петева.

Мач №4 е утре отново от 18.00 часа в Монтана.