Христо Николов и Олимпия отпаднаха на четвъртфиналите на първенството в Словения по баскетбол след загуба с 69:72 срещу Хелиос Сънс. Това бе второ поражение за "драконите" на Любляна от седмия в подреждането на редовния сезон, след като отстъпиха и в първия двубой с 67:69.

Капитанът на националния ни отбор получи 12 минути игра. Николов завърши с 3 точки, като бе 1/4 при стрелбата си от тройката, към които добави 3 борби. От неговите колеги Клемен Препелич бе най-резултатен с 13 точки и 5 асистенции.

"Слънцата" водеха с 43:29 на голямата почивка, но Олимпия се върна със силна трета част, като до края мачът вървеше кош за кош. При 65:65 Марко Маринович изпусна тройка. "One man show"-то на бившия плеймейкър на Левски, който и в България не показваше афинитет към пасовете, продължи с нарушение зад дъгата, последвано от дисквалификационен фаул при 69:69 секунда преди финалната сирена, пратил Юре Пелко на линията с пет опита. Гардът отбеляза три от тях, и това бе всичко.