Александър Везенков и Сакраменто претърпяха втора поредна загуба в Националната баскетболна асоциация. "Кралете" отстъпиха като гост на лидера в Източната конференция Бостън със 100:101.

Най-добрият ни баскетболист отново се включи от пейката, като остана на паркета общо 14 минути. За това време Везенков отбеляза 6 точки (2 тройки), като бе 2/7 при стрелбата от игра, а освен това записа още 2 борби и 1 асистенция.

"Кралете" заличиха 19 точки пасив, който имаха в средата на последната част, но отстъпиха след кош в последните секунди и радостта бе за Бостън, който предсрочно си бе осигурил първото място в редовния сезон.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Най-резултатен за победителите беше Пейтън Причард с 21 точки, Кристапс Порзингис добави 20 точки и 11 борби.

Над всички за Сакраменто и най-резултатен в мача стана Диарън Фокс с 40 точки (7 тройки), а пореден "дабъл-дабъл" направи Домантас Сабонис - 16 точки и 16 борби.

"Кралете" са с баланс от 44 победи и 33 загуби и все повече се отдалечават от топ 6 и директно класиране за плейофите на Запад. Следващият двубой на Везенков и компания е на 8 март (понеделник) от 2:30 часа българско време срещу Бруклин.

Лидери в отделните дивизии
Атлантическа дивизия: Бостън 61 победи/16 загуби, Ню Йорк 45/32, Филаделфия 42/35
Централна дивизия: Милуоки 47/30, Кливланд 46/31, Индиана 44/34
Югоизточна дивизия: Орландо 45/32, Маями 43/34, Атланта 36/41