Лос Анджелис Лейкърс загуби от Мемфис Гризлис със 113:127. Поражението е четвърто поредно за „езерняците“, както и осмо в последните 10 срещи.

Най-резултатни за Ел Ей бяха Леброн Джеймс и Антъни Дейвис, реализирали съответно 32 и 31 точки, докато Остин Рийвс наниза 19.

Мемфис успя да пречупи домакините, след като изоставаше с 12 точки в началото на мача, както и с една на полувремето.

Бившият гард на Бостън Маркъс Смарт се отчете с осем тройки, докато Дезмънд Бейн и Джерън Джексън-младши добавиха по пет.

Общо четирима играчи на Мемфис приключиха срещата с повече от 20 точки. Джаксън отбеляза 31, Смарт се отчете с 29, докато Бейн и Джа Морант нанизаха 24 и 21.

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бостън 27 победи/7 загуби, Филаделфия 23/11, Ню Йорк 20/15

Централна дивизия: Милуоки 25/10, Индиана 20/14, Кливланд 20/15

Югоизточна дивизия: Маями 20/15, Орландо 20/15,  Атланта 14/20