Ню Орлиънс Пеликанс победи със 129:109 гостуващия Лос Анджелис Лейкърс в мач от поредния кръг на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. "Пеликаните" поведоха още от началото, а на полувремето преднината им достигна до 17 точки при 74:57.

През второто полувреме играта бе по-равностойно, но въпреки отличния мач на Леброн Джеймс, който завърши с 34 точки, гостите не успяха да върнат интригата в срещата.

За Ню Орлиънс шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен актив от точки, като с по 26 се отличиха Зайън Уилямсън и Брендън Инграм. Още 22 точки добави Си Джей Маккълъм.

За тима на Лейкърс, който допусна втора загуба в рамките на 24 часа след тази от Минесота Тимбъруулвс, на ниво бяха още Антъни Дейвис и Остин Рийвс, които вкараха по 20 точки.

Водачът в Източната конференция Бостън Селтикс постигна победа със 134:101 при гостуването си на Сан Антонио Спърс. "Келтите" водеха с 12 точки още до полувремето, но успяха да спечелят третата четвърт с 40:23, с което убиха всякаква интрига за последната част.

За шестата поредна победа на Бостън и 26-ата в общо 32 мача Джейсън Тейтъм вкара 25 точки, а още 24 прибави Джейлън Браун. Дерик Уайт вкара още 17 точки, а с 14 приключи Кристапс Порзингис. За Сан Антонио Девин Васел бе най-полезен с 22 точки, 21 добави новобранецът Виктор Уембаняма, но единственият друг играч с двуцифрен актив от тима бе Малаки Бранъм с 11 точки.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 26 победи/6 загуби, Филаделфия 22/10, Ню Йорк 17/15
Централна дивизия: Милуоки 24/8, Кливланд 18/14, Индиана 17/14
Югоизточна дивизия: Маями 19/13, Орландо 19/13, Атланта 13/19