Лос Анджелис Лейкърс спечели със 121:115 срещу Кливланд Кавалиърс в мач от редовния сезон в НБА. Така „езерняците“ се върнаха на победния път, след като в предишната си среща паднаха от Далас Маверикс (101:104).

Кливланд започна по-силно двубоя, а в края на първата част поведе с 40:35. През втората далеч по-завързана четвърт „езерняците“ успяха да наваксат пасива си, като поведоха с 66:65 в края, но преди полувремето изоставаха със 70:71.

Лейкърс пое инициативата в началото на второто полувреме, но Кливланд съумя да съхрани водачеството преди последните 12 минути баскетбол пред собствена публика. Леброн Джеймс и компания обаче поеха щафетата в началото на последния период и не позволиха на Кливланд да поведе нито един път, спечелвайки срещата със 121:115.

Най-резултатен за успеха беше Антъни Дейвис-Веждата, който направи дабъл-дабъл от 32 точки и 13 борби. Леброн Джеймс наниза 22 точки, а Остин Рийвс се отчете с дабъл-дабъл от 15 точки и 10 асистенции.

Джарет Алън се опита да помогне на Кливланд с дабъл-дабъл от 21 точки и 14 борби, но това и 22-те точки от Донован Митчъл не стигнаха на „кавалерите“.