Баскетболистките на Хасково 2012 с треньор Елена Станкова спечелиха първия мач след сформирането си това лято. В хасковската зала "Дружба", където след дълги години отново се появява женски състав, тимът на домакините победи Берое 07 с драматичното 71:70.

Пет минути преди края Хасково имаше комфортен аванс, който бе 7 точки. В последните минути Берое 07 съвсем се доближи до съперника, но в решителните моменти домакините измъкнаха успеха само с 1 точка.

Над всички за Хасково 2012 беше Сюзан Лестър, която завърши с дабъл дабъл от 27 точки и 10 борби. Друга американка - Джесика Кох, се отчете с 24 точки и 7 борби, а Станислава Станкова добави 12 точки, 5 борби и 4 асистенции.

За Берое 07 най-силно игра новопривлечената Радостина Димитрова с 33 точки и 11 борби. Биляна Савич също направи дабъл дабъл след 12 точки и 13 борби.