Левски се наложи трудно над Евроинс Черно море с 94:81 (24:17, 14:23, 27:23, 29:18) и поведоха с 1:0 победи в полуфиналната серия от плейофите. "Сините" започнаха добре мача и още в първите минути поведоха с 12 точки - 17:5 и спечелиха първата част с 24:17. На полувремето обаче гостите от Варна имаха преднина от 2 точки - 40:38.

През третата част Левски също започна лошо и губеше с 11 точки - 38:49 в 22-та минута. Варненци водеха почти до края на третата част. 28 секунди преди края с тройка Станислав Славейков изравни - 63:63, а след това Бойко Младенов вкара кош за 65:63 след 30 минути игра.

В последната част двата отбора си разменяха водачеството до 34-та минута, като след 71:71 "сините" поведоха, не изпуснаха водачеството си до края и спечелиха с 13 точки разлика - 94:81.

Най-резултатни за Левски бяха Маркъс Хол и Стефан Георгиев съответно с 30 и 19 точки, а Арнас Казлаускас завърши с 12 точки.

За варненци Кори Макинтош записа 20 точки, а 18 добави Атила дос Сантос. Утре двата отбора играят от 17.00 часа в София./БЛИЦ