Баскетболният Левски се завърна на победния път след успех над Черноморец с 80:70 (24:12, 16:16, 21:17, 19:25) като домакин в София. "Сините" вече имат актив от девет победи и пет загуби в шампионата, в който им предстои гостуване на ЦСКА във вечното дерби - в събота от 19:00 часа.

Левски овладя двубоя от средата на първата четвърт и в края на началните 10 минути поведе с 24:12. „Сините“ запазиха аванса си от 12 точки на почивката при 40:28, а след третата четвърт резултатът бе 61:45, за да се стигне до крайното 80:70.

Николай Михайлов оформи „дабъл-дабъл“ за Левски, реализирайки 17 точки и 11 борби, а Златин Георгиев завърши с 13 точки, 7 борби и 7 асистенции.

В друг мач от 16-ия кръг в НБЛ Рилски спортист надигра Черно море Тича с 85:76 (17:17, 26:19, 26:22, 16:18) като домакин. Отборът от Самоков остава непобеден в първенството след 15 изиграни двубоя. За варненци поражението бе десето от 14 срещи.

Балкан пък се справи с Берое и постигна домакински успех в Ботевград със 105:71. За златните медалисти от миналата година победата бе 11-а от 14 мача, а Берое претърпя осмо поражение, като има и седем успеха.