Минесота Тимбъруулвс победи Лос Анджелис Лейкърс със 118:111 у дома и нанесе четвърта загуба на "езерняците" в последните им 5 мача в НБА. "Горските вълци" надиграваха съперника през по-голямата част от срещата и заслужено се поздравиха с успеха, продължавайки страхотното си представяне от началото на сезона.

Антъни Едуардс беше най-резултатен за победителите с 27 точки, а Карл-Антъни Таунс добави още 21. Майк Конли вкара 16 точки, а Руди Гобер завърши с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 13 борби.

За "езерняците", които бяха без Леброн Джеймс, Антъни Дейвис беше най-резултатен с 31 точки.

Минесота е лидер във временното класиране в Западната конференция с баланс от 21 победи и 6 загуби. Лейкърс е на десетата позиция с 15 успеха и 14 поражения.