Баскетболистите на Лукойл Академик паднаха с 61:74 при гостуването си на босненски Игокеа (Александровац) в среща от група „Е” и загубиха шансове за продължаване в следващия етап на турнира Еврокъп.

Българският шампион е с баланс от 3 победи и 6 загуби и няма шанс дори и на теория да завърши сред първите три тима в групата си, от която напред ще продължат Химки, Пънар Каршъяка и Апоел Мигдал. „Студентите” ще изиграят последния си мач в Европа този сезон срещу Плоещ в София след седмица.

Двубоят бе равностоен в първата част, след която обаче домакините имаха преднина от 7 точки. Във втората четвърт стопи пасива си и дори поведе с 8 точки, но Игокеа намали до 35:39.

Веднага след почивката домакините изравниха резултата, а играта продължи да се води кош за кош. Все пак Игокея водеше с 53:48 след третата част. Домакините поведоха с 8 точки три минути преди края и не допуснаха изненади, за да спечелят в крайна сметка срещата.

Аландо Тъкър вкара 17 точки и овладя 6 борби за Лукойл, а с 10 плюс 7 се включи Юре Лалич. За победителите Неманя Гордич бе най-резултатен с 16 точки, а 13 записа Теди Джипсън.

По регламент напред в надпреварата продължават първите три отбора в крайното класиране в групата.

11 декември 2013 г., 20:00 часа
Асесофт Плоещ - Апоел Мигдал 69:77
Пънар Кършияка - Химки 76:95
11 декември 2013 г., 21:15 часа
Игокеа - Лукойл Академик 74:61