Лукойл Академик записа победа и във втората си среща от третия по сила евротурнир Еврочалъндж. "Студентите" изиграха много интересен мач срещу естонския Тарту Рок и се наложиха като гости с крайното 80:72. Резултатът беше равен след първото полувреме на срещата, а веднага след почивката Лукойл Академик излезе напред и не загуби водачеството до самия край, за да стигне до успех и във втория си мач от Група "С". Както е известно, "студентите" биха на старта Бенфика с 92:71. За Тарту Рок пък днешната загуба бе втора от два изиграни мача до момента.

При гостуването в Естония Травис Питърсън беше най-резултатен за Лукойл Академик със 17 точки, към които добави и 7 борби. Доминик Джеймс също изигра много добър мач, завършвайки с 16 точки, а капитанът Тодор Стойков записа 15 в актива си. За домакините над всички бе Янар Талц, който завърши с 26 точки и 7 борби.

В следващия кръг Лукойл Академик отново ще бъде гост - на Лугано Тайгърс. Срещата в Швейцария ще е на 30 ноември (вторник) от 21:00 часа българско време. Тарту Рок пък ще гостува на Бенфика същия ден. /БЛИЦ