Силно второ полувреме изведе Лукойл Академик до първа победа в турнира „45 години Самел” в Самоков. След като губеха на почивката с 5 точки – 41:46, Лукойл Академик изигра много силни втори 20 минути и се поздравиха с успех над кипърския АЕЛ Ларнака с 96:83.

Тодор Стойков и Айзък Уелс бяха най-резултатни с по 19 точки за победителите, Уокър Ръсел добави 18, а Бранко Миркович завърши с дабъл дабъл – 14 точки и 10 асистенции. Трима играчи на шампионите завършиха с по 7 точки – Веско Веселинов, Ники Върбанов и новия център на отбора Ърнест Браун.

За гостите от Кипър Владимир Дуйович завърши с най-много на терена – 20 точки, Валдас Дабкус добави 17, а американското крило Джей Ар Стрикланд вкара 13 точки.

В сряда от 16:00 часа Лукойл Академик играе срещу македонския Фени Индустри, а победа ще означава и първо място в групата и противопоставяне по всяка вероятност на Левски във финалната среща от турнира в петък вечер. „Сините” от своя страна имат мач с КК Пирот – отбор, който загуби само преди няколко дни с 56 точки разлика, при това у дома от Лукойл Академик./БЛИЦ