Шампионът Лукойл Академик се класира на финала в НБЛ, след като отстрани Рилски спортист с 3:0 победи. Възпитаниците на Георги Младенов днес спечелиха третата полуфинална среща в Самоков с 92:87 и не допуснаха да се играят повече от три срещи.

Успехът обаче не дойде никак лесно за Лукойл, който изоставаше сериозно в четвъртата последна част.
През първата част домакините започнаха по изключителен начин и спечелиха с невероятното 23:8. в следващите три части обаче гостите бяха по-добри и стигнаха до успеха. На полувремето резултатът бе 47:35 за домакините, но те така и не успяха да задържат преднината си.

В четвъртата част гостите водеха със 71:70, но след това самоковци взеха нещата в свои ръце и дори стигнаха до преднина от 8 точки – 79:71, а след това и 81:73. От тук до края обаче момчетата на Жоро Младенов играха безупречно и спечелиха с пет точки разлика.

Най-резултатен за победителите бе лидерът Тодор Стойков с 29 точки, 18 добави Уили Дийн, а Ристе Стефанов се отчете със 17.

В състава на домакините с точки се отчетоха едва петима състезатели. Драгослав Папич бе над всички с 27 точки, 25 наниза Иван Лилов, с по 15 останаха Александър Груев и Травис Питърсън, а с 5 точки е Бранко Миркович.

На финала Лукойл ще чака победителя от Левски – Евроинс Черно море. “Сините” днес загубиха във Варна, но все още водят с 2:1 победи в серията./БЛИЦ

Рилски спортист – Лукойл Академик 87:92 (23:8, 24:27, 18:27, 22:30)

Л
укойл Академик: Уили Дийн 18 точки, Лемайър Голдуайър 15, Ристе Стефанов 17, Тенчо Банев 8, Тодор Стойков 29 (Чавдар Костов 0, Христо Николов 4, Владимир Мийович 1)