Лукойл Академик допусна поражение в последния си мач от първата фаза на ФИБА Къп. "Студентите" отстъпиха като гост на словашкия Приевидза със 77:81 (25:18, 20:23, 15:20, 21:16) и завършват групата с 4 победи и 2 загуби. Българският шампион остава на първото място, тъй като има по-добър точков баланс от втория Бней Херцлия.

Приевидза пък завършва с по три победи и загуби и се класира за следващата фаза като един от най-добрите трети отбори. Ако Лукойл беше спечелил този мач с 6 или повече точки, Рилски спортист щеше да продължи напред.

"Студентите" стартираха по-силно срещата и водеха през първите седем минути. В края на първата част обаче домакините се активизираха иу натрупаха аванс от 7 точки. Те запазиха водачеството си в резултата до почивката, но но Лукойл Академик успя да се задържи само на 4 точки зад тях. След добра трета част „студентите” обърнаха резултата, като водиха до средата на последния период. В последните минути обаче Приевидза поведе и запази преднина до края.

Стив Зак записа 18 точки и 9 борби за победителите, 17 вкара Павлин Иванов, а 14 – Саша Загорац. За Приевидза Игор Марич вкара 18 точки.