Лукойл Нефтохимик поведе с 1-0 победи в полуфиналната серия срещу Дунав 8806. Баскетшампионките спечелиха с 88:68 и взеха аванс пред съперника си.

Срещата бе изключително равностойна в първите 30 минути и вървеше кош за кош с чести смени на водачеството. Със силно начало на последната част обаче домакините се откъснаха за първи път и до края дори натрупаха голяма преднина.

Шарел Алън пък контузи глезена си в средата на втората част, след което не се появи в игра за гостите и е под въпрос за втората среща. Двубоят е утре отново в Бургас от 18:00 часа.

ДеТрина Уайт завърши с дабъл дабъл за победителките след 19 точки и 12 борби. С 19 и 8 се отчете другата американка - Тамара Боуи, а 14 точки отбеляза Олена Самбурска. За гостите от Русе Христина Минкова завърши с 19 точки. 16 добави Катя Кордова, а 14 Зорница Костова. /БЛИЦ