Българският национален отбор по баскетбол победи Естония с 58:55 в решителна финална квалификация срещу Естония за класиране на Евробаскет 2015. Реваншът между двата тима е в неделя (1 септември) в Талин, където играчите на Тити Папазов могат да си позволят загуба максимум с 2 точки.

След доста грешки и неточни стрелби първата част завържи 16:15 в полза на България. Втората четвърт започна със силна игра на Естония в защита, които пък им позволи да вкарат седем безответни точки и да вземат аванс, а двата тима се разделиха на почивката при 35:31 в полза на гостите.

Българският тима стартира второто полувреме много силно и вкара 13 точки срещу нито една за Естония, а в края на третата част играчите на Тити Папазов водеха с 50:41. С две поредни тройки Естония намали изоставането си на три точки. Последва размяна на кошове, а в края на мача разликата от три точки в полза на България се запази.

Най-резултатен за българските национали беше Калоян Иванов – 15 точки, Той завърши с дабъл дабъл, след ксато спечели 11 борби. Неговият брат-близнак Деян Иванов добави 12 точки и 5 асистенции. Райв Вандерман наниза 11 точки за Естония, а Сийм-Сандер Вене вкара 8 точки.

България: Калоян Иванов – 15 точки, Бранко Миркович – 7 т., Иван Лилов – 6 т., Александър Янев – 1 т., Николай Върбанов – 3 т. (Деян Иванов – 12 т., Чавдар Костов – 6 т., Божидар Аврамов – 4 т., Асен Великов, Павел Иванов – 4 т., Веселин Веселинов)

Естония: Герт Дорбек – 6 точки, Янар Талтс – 2 т., Грегор Арбет – 5 т., Стен Сок – 6 т., Кристиян Кангур – 3 т. (Райн Вайдерман – 11 т., Танел Сок – 6 т., Сийм-Сандер Вене – 8 т., Рейнар Халик – 8 т.)