Денвър Нъгетс победи Лос Анджелис Лейкърс у дома със 108:103 и поведе с 2-0 във финал на Запад в НБО.

Плеймейкърът на домакините Джамал Мъри вкара 37 точки, 23 от които в последната четвърт.

Нъгетс изоставаха с 11 точки в средата на третата четвърт, но успяха да направят обрат и на свой ред да поведат с 12 няколко минути преди края.

Гостите от Лейкърс стопиха пасива си до само две точки след тройка на Остин Рийвс минута преди края. С точни удали на Мъри от наказателната линия обаче домакините си осигуриха втория успех в битката.

Добър мач за победителите направи и Никола Йокич, който се отчете с "трипъл-дабъл" - 23 точки, 17 борби и 12 асистенции. Сърбинът обаче записа 0 процента от тройката и не вкара нито една точка в последната четвърт на мача. Тогава, за щастие на домакинските фенове, над всички блесна Мъри.

За Лейкърс Остин Рийвс и ЛеБрон Джеймс вкараха по 22 точки. Джеймс обаче направи няколко ключови пропуска в последната четвърт.

Третият мач е в Лос Анджелис и ще се играе в нощта на 20 срещу 21 май.