Баскетболистите на САЩ победиха изключително драматично тези на Турция с 93:92 след продължение и записаха втора победа от две срещи на световното първенство Китай. Така възпитаниците на Грег Попович си осигуриха място в следващата фаза на надпреварата.

Американците дръпнаха с 16:8 в началото, но много бързо турците стопиха разликата само на 2 точки след силни изяви на Ерсан Илясова. „Янките“ вкарваха тройка след тройка и след първата част водеха с 26:21, а през втората се откъснаха с 41:26. Турция отвърна с 12 безответни точки и почти стопи изоставането си, а на почивката резултатът бе 47:42.

След паузата двата тима играта бе равностойна и американците не успяваха да се откъснат напред с голяма разлика. По-малко от две минути преди края на третата част Турция стигна до равенство 59:59. Преди заключителната четвърт „янките“ имаха преднина при 65:61, но драмата бе пълна в последната част. Турците на няколко пъти стигаха до равенство, но така и не успяваха да излязат напред в резултата. При 12.3 секунди до финалната сирена Ерсан Илясова изведе своя тим за първи път напред в мача при 81:79. Почти със сирената Джеди Осман фаулира Джейсън Тейтъм от тройката и баскетболистът на САЩ получи правото да изпълни три наказателни удара. Той пропусна втория, но вкара останалите два и така се стигна до продължение.

Баскетболистите на Уфук Саръджа поведоха с 5 точки разлика в добавеното време, но не успяха да задържат дълго аванса си. При 9  секунди до края Турция бе напред с 92:91, но пропусна четири наказателни удара, а 2.1 секунди преди сирената Крис Мидълтън бе точен на два пъти от фаула и донесе победата на САЩ с 93:92, след като Илясова не успя да вкара от тройката в последната атаката на турците.

Крис Мидълтън бе най-резултатен за победителите с 15 точки. Кемба Уокър вкара 14 точки, а по 11 записаха Джо Харис, Джейсън Тейтъм и Майлс Търнър.

За Турция над всички бе Ерсан Илясова с 23 точки и 14 борби. Мелих Махмутоглу се отчете с 18 точки, 16 вкара Фуркан Коркмаз, а с 15 завърши Джеди Осман. Натурализираният американец Скоти Уилбекин реализира пък 12 точки.

В последния си мач от групата „янките“ играят с Япония, а турците са с баланс 1-1 и имат сблъсък с Чехия.