Воденият от Пини Гершон Макаби (Тел Авив) загуби и втория си мач от турнето в САЩ, като този път отстъпи на Лос Анджелис Клипърс с 96:108. Срещата започна с минута мълчание за бившия бос на израелския отбор Мони Фанан, който по-рано през седмицата се самоуби.

Дорон Пъркинс се отчете с трипъл дабъл за Макаби – 16 точки, 12 борби, 10 асистенции и 5 откраднати топки. Чък Ейдсън бе най-резултатен за тима на Гершон с 18 точки, докато роденият в Лос Анджелис Дейвид Блутентал добави 1. Германският национал Крис Кеймън бе най-резултатен за “ножиците” с 18 точки, а Себастиан Телфеър добави 15.

Макаби бе равностоен до последните минути на първото полувреме, но Клипърс завърши втората четвърт със серия от 13:0 и се оттегли на почивката с 11 точки преднина. До края на мача тимът на Пини Гершон така и не успя да съкрати разликата на по-малко от 10 точки./БЛИЦ