Наставникът на Дунав 8806 Георги Божков беше обявен за почетен гражданин на Русе. Плакетът и документите, удостоверяващи отличието, му бяха връчени официално от двама заместник-кметове, областния управител и председателя на общинския съвет на Русе. Церемонията се състоя непосредствено преди началото на мача от турнира Еврокъп между неговите баскетболистки и носителя на купата за тази година Динамо (Курск), който русенки загубиха със 79:99. Кметът Пламен Стоилов нямаше възможност да присъства на събитието.

Решението за удостояване на Георги Божков с най-престижното отличие на града беше взето на сесия на Общинския съвет на 14 юни. Благодарение на неговия труд, три поредни години Дунав 8806 стана носител на Купата на България, завоюва сребърни (2010 г.) и бронзови (2011 г.) медали в държавното първенство, а през тази година спечели и Шампионската титла на България. С постигнатите резултати, благодарение на неговия професионализъм и отдаденост към спорта, Георги Божков заслужи уважението и обичта на гражданите на Русе и признателността на цялата общественост.