Левски Лукойл записа очакван успех с 96:70 при гостуването си на Академик в Правец.

"Сините" на практика решиха рано-рано двубоя, след като поведоха с 16:0 за само две минути игра, а още преди средата на частта бяха нанизали и пет тройки. Николай Стоянов нямаше пропуск през първата четвърт за гостите, но Академик също показа проблясъци и успя да направи няколко хубави и резултатни атаки, за да скъси изоставането си от 17 до 11.

Добра защита и поредни кошове на Костадин Лазаров и Лъчезар Димитров намалиха на 4 точки пасива на Академик на старта на втората част, но на далеч по-опитният отбор на Левски Лукойл не му трябваше много време да си върне преимуществото, с няколко добри защити и тотална доминация в подкошието.

На почивката Левски Лукойл имаше най-голямата си преднина до момента в двубоя - 18 точки, при 32-50.

Разликата стана 20 точки веднага след подновяването на играта, а до края на третата четвърт бе около 23-26 точки.

В последната част всичко бе ясно и мачът се доиграваше, като в средата имаше и разлика от 30 точки.

Николай Стоянов и Джъстин Нокс отбелязаха по 14 за Левски Лукойл, а трипъл-дабъл записа Кийт Клантън - 11 точки, 13 борби и 10 асистенции, като още четирима играчи на гостите се записаха с двуцифрен актив.

Най-резултатен за Академик бе Лъчезар Димитров със 16 точки, а с 15 се отчете Костадин Лазаров.