Баскетболният тим на Барселона продължи колебливото си представяне в Евролигата. Каталунският гранд загуби от гръцкия Олимпиакос с 52:59 като гост в мач от седмия кръг на турнира. Това беше трето поражение за тима на нашия национал Александър Везенков.

Нашата звезда остана 17 минути на игрището и записа 3 точки, реализирайки при единствената си стрелба от зоната за три точки. Най-резултатен от Барселона беше Джонатан Холмс с 13 точки, а Тайрийс Райс завърши с 11. Василис Спанулис се отличи с 15 точки за Олимпиакос, Ерик Грийн се отчете с 9. С четвъртата си победа от началото на надпреварата гръцкият отбор остава шести във временното класиране, а Барселона е на осмо място с 4 победи и 3 загуби.