Фенербахче победи Олимпиакос с 82:71 точки (17:13, 15:23, 25:20, 25:15) в мач от първия кръг на баскетболната Евролига. Нашата суперзвезда Александър Везенков игра 31 минути, в които се отчете с 11 точки и 4 борби.

От първия ред на зала „Юлкер Спортс Арена“ лютото балканско дерби проследи старши треньорът на мъжкия футболен отбор на Фенербахче – Жозе Моуриньо.

Домакините започнаха по-агресивно и в края на първата част водеха със 17:13. Фенербахче увеличи преднината си до девет точки - 24:15. Олимпиакос обаче  успя да изравни за 28:28, а на полувремето дори обърна „фенерите“ и поведе с 36:32.

В тези минути Везенков бе много добре пазен от Найджъл Хейс и вкара само 4 точки до почивката.

Олимпиакос продължи с позитивната си серия и на старта на третата част, като авансът на „червено-белите“ достигна до 6точки при 42:36. Тогава обаче последва серия от 11 безответни точки за Фенербахче, който си върна аванса – 47:42. Третата четвърт завърши при резултат 25:20 и турците поведоха с 57:56.

В четвъртата част Фенербахче бе далеч по-добрият отбор, като спечели с 25:20, за да оформи крайното 82:71. Най-резултатен за турския тим бе Уейд Болдуин с 19 точки, 5 борби и 7 асистенции, а за Олимпиакос Моузес Райт се отчете с 15 точки, 7 борби и 1 асистенция.