Националният ни отбор по баскетбол загуби и третия си мач от турнира в Хомутов, Чехия. Възпитаниците на Росен Барчовски паднаха от домакините с 62:76 (17:16, 23:7, 20:19, 16:20).

Чехите рано-рано си опекоха работата и се оттеглиха на почивка с аванс от 17 точки - 40:23. След 30 минути игра чехите имаха преднина от 18 точки - 60:42, а в последнте 10 минути нашите успяха да намалят леко изоставането си. Александър Янев бе най-резултатен за нас с 26 точки и 6 борби. Седрик Симънс добави 9 точки, а Христо Николов остана със 7. Давид Йелинек реализира 20 за Чехия, Томаш Саторански остана с 14, а Иржи Уелш се отчете с 12.

По-рано в турнира паднахме от Словакия (75:76) и Холандия с 84:94. Това бе последната контрола за българите преди старта на евроквалификациите следващата седмица в София, а равносметката от подготвителния период е една победа и седем загуби.