Румънският шампион Асесофт Плоещ шокира всички в първия кръг на Еврокъп. В мач от група Е на турнира, в която е и българският Лукойл Академик, първенецът на северните ни съседи изненада руския Химки като гост и спечели с резултат 97:89.

Гостите започнаха по-добре още от началните минути и поведоха в резултата. Те държаха водачеството след първата част, след която бяха напред с 6 точки, а след втората увеличиха с още толкова преднината си. Руснаците се съживиха след почивката и със силна защита в третата четвърт съумяха да обърнат резултата в своя полза. Те първо тръгнаха със серия от 9:0 и намалиха, а след 30 минути вече бяха и напред с 1 точка.

В последната четвърт играта вървеше кош за кош до момент, в който с тройка румънците поведоха с 80:75. Последва размяна на точки и разликата се запази, а след 5 поред за румънците те дръпнаха с 91:81 и си осигуриха победата.

Следващата седмица Химки гостува в София на Лукойл Академик.