Баскетболистите на „Левски” победиха като домакини Ямбол с 82:76 и се класираха за финала в турнира за Купата на България.

С най-голям принос за водения от Тити Папазов тим бе Джейсън Круо, който наниза 26 точки в коша на ямболии. В същото време Арън Харпър добави 17 точки, колкото вкара и Прийст Лодърдейл, който се отличи с „дабъл-дабъл”, след като овладя и 12 борби.

За водения от Иван Чолаков тим на Ямбол най-резултатен бе Санислав Говедаров, който завърши мача с 22 точки, а Павел Маринов добави още 18 пункта. С „дабъл-дабъл” за гостите се отчете Николай Върбанов, приключил с 18 точки и 14 борби.

След първите две части „сините” водеха с 46:36. Разликата от 10 точки се запази и преди началото на заключителните минути, като „Левски” водеше с 67:57. В последната част Ямбол успя да намали разликата само до 6 точки за крайното 82:76. /БЛИЦ