Баскетболистите на „Левски” победиха трудно като гости гръцкия Кавала със 77:73 и оглавиха еднолично Топ 6 на Балканската лига. След втория си пореден успех „сините” са единствения непобеден тим след втория кръг са много близо до място във Финалната четворка на надпреварата. Следващият мач на „Левски” от турнира е на 6 март срещу Теодо в София.

Константин Папазов не можеше да разчита на Димитър Ангелов, който не пътува с отбора, а травмата, измъчваща Ники Върбанов, ограничи присъствието му на терена до 18 минути.

Първото полувреме бе изключително равностойна и на почивката авансът на „Левски” бе само две точки – 33:31. Нещата не се промениха особено и през третата част, а „сините” натиснаха в началните минути на последната четвърт и направиха аванса си двуцифрен за първи път пет минути преди сирената. Домакините от Кавала обаче отвърнаха със серия от 9:0 точки и минута и 40 секунди преди края изравниха резултата. 55 секунди преди края равенството отново светеше на таблото, но Марко Маринович вкара два фаула, а Дейвид Тейру изпусна важен наказателен удар за Кавала. С финалната сирена Златин Георгиев реализира тройка и оформи крайното 77:73 за „сините”.

С основен принос за успеха на „Левски” бе Чавдар Костов, реализирал 22 точки. Златин и Стефан Георгиеви отбелязаха по 13, а Митко Димитров се отчете с 12 точки и осем борби. Киърън Ачара и Игор Милошевич вкараха по 15 точки за Кавала.