Рилски спортист (Самоков) спечели бронзовите медали в Националната Баскетболна Лига, след като победи като гост Спартак (Плевен) със 79:65. Това бе втора победа за самоковци в минифинала, която се оказа достатъчна

Самоковци започнаха колебливо, но до края на първата четвърт поведоха с 19:15.. През вторите десет минути възпитаниците на Росен Барчовски контролираха събитията на терена и бързо стигнаха до двуцифрен аванс, който се запази до края на първото полувреме – 40:28.

Третата третина мина с разменена доминация, но преднината на Рилецо остана 12 точки - 55:43.

Спартак стопи разликата, в последната четвъртина, но самоковци не допуснаха изненада.

Антъни Гуджино беше най-полезен за самоковци с 18 точки и 16 борби, а Йордан Бозов и Франк Търнър добавиха съответно по 17 и 16 точки.

Урош Величкович беше най-резултатен за домакините – 17 точки, а Димитър Маринчешки и Адриян Секулов добавиха съответно по 13 и 11 точки.