Баскетболистите на Рилски спортист се класираха за финала в Националната баскетболна лига за първи път след 3-0 победи в серията срещу Академик (Пловдив). Тимът от Самоков надви своя съперник като гост с 66:58 в третата среща.

Носителите на Купата на България изоставаха почти през цялото първо полувреме, но след почивката направиха обрат.

Алекс Симеонов завърши с 15 точки и 8 борби за победителите, с 13 точки е Брандън Браун, 12 точки и 8 борби има Нико Карвачо, 10 точки добави Павлин Иванов, а Трей Портър е с 8 точки и 13 борби.

За Академик Обрад Томич бе над всички със 17 точки и 11 борби. По 8 точки отбелязаха Йере Вучица (14 борби) и Томислав Минков.

В спора за титлата Рилски спортист ще срещне победителя от другата полуфинална серия, в която Левски Лукойл води срещу Балкан с 2-1 успеха. Загубилият тим ще срещне Академик за бронзовите отличия.