Рилски спортист победи без проблеми Черно море Тича с 97:75 във Варна в мач от 20-ия кръг на НБЛ. Успехът е 15-и за самоковския тим, който има и 5 поражения. Гостите в срещата са втори в подреждането. За победителите Джон Флорвиъс завърши с дабъл-дабъл – 13 точки и 11 борби. Черно море Тича пък е с 9 победи и 11 загуби, но остава на 6-то място във временното класиране.

След две равенства в началото на срещата гостите успяха да поведат с 8:4 след близо четири минути игра. Последва добра серия на домакините, които почит 4 минути и половина преди края на първия период намалиха пасива си до 1 точка при 10:11. След 13:12 за Рилски спортист гостите направи серия от 9 поредни точки и поведоха с 22:12, а в последствие взеха първата част с 30:17. Гостите продължиха добрата си игра и през втората четвърт и натрупаха преднина, която достигна до 19 точки при 19:38. След малко повече от 4 минути игра с кош на Алън Арнет Рилски спортист поведе с 20 точки при 45:25. На полувремето резултатът бе за Рилски спортист, а Чавдар Костов вкара кош със сирената за 62:44 за гостите.

След почивката след няколко неточни стрелби на домакините, гостуващият тим поведе с 23 точки при 67:44 след тройка на Александър Янев и два точно изпълнени наказателни удара от Майкълин Скот. Около 2 минути и 15 секунди преди края на третия период с тройка на Венелин Христов домакините намалиха пасива си до 14 точки 57:71. Преди последната част преднината на Рилски спортист бе 21 точки – 59:80. Гостите не позволиха да се случи изненада и обрат и заслужено спечелиха срещата.