Рилски спортист записа историческа първа победа в третия по сила европейски клубен турнир - Еврочалъндж. Баскетболистите от Самоков триумфираха срещу румънския БК Муреш след успех с 70:68. Двубоят бе трети мач за "скиорите" от Група "H" и се игра в зала "Арена Самоков". Преди днешната среща Рилецо записа две загуби - от Солнок и Цмоки Минск.

Началото на мача тази вечер не беше особено резултатно и двата тима реализираха общо 5 точки за 4 минути - 1:4 в полза на гостите. Румънците успяха да запазят водачеството си и да дръпнат до 9:15, преди Рилски спортист да намали изоставането си до 13:17 след една част.

"Скиорите" изглеждаха като преобразени след подновяването на играта и постигнаха пълен обрат, благодарение на перфектните си изяви в защита. За 8 минути игра във втората четвърт домакините реализираха 20 точки срещу само 6 за съперника, а след едно полувреме бяха напред с 35:25.

Селекцията на Барчовски остана начело и през цялата трета четвърт, но спад в играта им в последните минути на тази част позволи на румънците да съкратят пасива си наполовина и така след 30 минути на таблото светеше 53:48.

"Скиорите" съумяха да запазят лидерската си позиция през почти цялата четвърта част, а в края настъпи драма, след като румънците получиха шанс за последна атака, но го пропиляха и в края Златин Георгиев реши мача с един точен наказателен удар за 70:68.

Шон Барнет бе най-резултатен за успеха на българския тим със 17 точки, а Йордан Бозов добави 15.

Следващият мач на Рилски спортист е на 3 декември срещу унгарския Солнок.