Баскетболистите на Рилски спортист изиграха силен мач и записаха първа победа в групата си от турнира ФИБА Къп в Европа. Тимът от Самоков срази лидера в група Б до момента Киев Баскет с 96:80, но въпреки разликата от 16 точки срещата бе изключително равностойна с 13 смени на водачеството.

На почивката домакините водеха с 51:46, но гостите направиха обрат в третата част и имаха аванс преди заключителния четвърти период. В него обаче Рилски спортист бе безкомпромисен при стрелбата от тройката и след 31 реализирани точки срещу само 9 за съперника ликува с победата.

Брандън Браун вкара 27 точки и добави 6 асистенции за успеха Брандън Браун, а със 17 точки и 10 борби се отличи Трей Портър. Ей Джей Хес отбеляза 16 точки, с 14 завърши Деян Карамфилов.

Въпреки победата си Рилски остава последен в група "Б" с 4 точки, а следващата седмица гостува в Израел на новия лидер Апоел Ейлат, който спечели с 88:85 при визитата си на Трефъл Сопот.