Балкан излезе поне временно на трето място в Националната баскетболна лига. В среща от 30-ия кръг в първата шестица шампионите се наложиха над гостуващия Черно море с 80:68 (12:12, 15:14, 20:20, 33:22). Така те записаха 20-ата си победа и изпревариха с точка Спартак Плевен, който утре се изправя срещу втория в таблицата Рилски спортист.

До почивката мачът бе много ниско резултатен, като след 20 минути игра Балкан водеше с 27:26. Двата тима показаха по-добра успеваемост при стрелбата през второто полувреме, а по-големият опит на домакините им помогна да отворят двуцифрена разлика в последната четвърт.

Най-резултатен за Балкан бе Майкъл Диксън, който вкара 23 точки. Йордан Минчев прибави още 20. За Черно море с Аверил Ъгба вкара 19 точки, а със 17 остана Къртис Джоунс.

Във втората шестица Шумен победи Левски с 89:67 (26:15, 23:17, 22:11, 18:24) в пряк сблъсък за седмото място в класирането. Домакините взеха с разлика всяка една от първите три части на мача и се поздравиха с успеха, което до голяма степен им гарантира и участието в плейофите.

Карим Мане вкара 25 точки за Шумен, а за Левски с 15 завърши Лъчезар Димитров.

В най-драматичния мач от деня Академик Пловдив спечели със 74:72 (29:19, 14:19, 9:18, 22:16) домакинството си на Ямбол и завърза максимално битката за осмата позиция.

Срещата премина през много обрати, като в началото на втората четвърт Академик имаше аванс от 13 точки, а в средата на третата преднината на Ямбол бе 7.

В последните минути обаче домакините бяха по-концентрирани и стигнаха до победата. Ямбол можеше да прати мача в продължение в последната секунда, но последователни пропуски направиха Иван Лилов и Николай Михайлов.

Ренел Къмингс отбеляза 18 точки за пловдивчани, а Иван Лилов и Павел Маринов вкараха съответно 24 и 22 за Ямбол.

В последния мач от кръга, игран днес, Миньор разгроми със 113:66 (30:17, 23:15, 24:18, 36:16) закъсалия тим на Берое. Победата в Стара Загора остави шансове на Миньор за класиране в плейофите, а с най-голям принос за нея бе Ромело Бърел, който отбеляза 21 точки. За Берое Николай Титков вкара 20 точки.

С 43 точки начело във втората шестица е Шумен, пред Левски и Ямбол с по 42, Академик и Миньор с по 41 и Берое с 38.