Левски 2014 се прости с шансовете си за полуфинал в Балканската лига, след като падна лошо у дома от Сигал (Прищина) със 75:103. "Сините" се нуждаеха от задължителна победа днес и след седмица срещу македонския Кожув (Гевгелия). На теория те все още имат шанс за класиране напред при добро стечение на обстоятелствата в другите срещи, като задължително трябва да разгромят македонците.

Актуалните шампиони от Сигал нямаха проблеми, след като реализираха успеваемост от 62% за 2 точки и 51% за 3 точки.

Те поведоха с 22:33 още след първата четвърт. На почивката гостите от Косово докараха преднината до 35:58.

Левски започна добре в третата четвъртина, но Сигал отново се измъкна и затвори частта с 60:78.

Домакините започнаха силно и в последната част, но силите им не стигнаха и в крайна сметка Сигал се поздрави след 75:103.

Полският национал Дардан Бериша бе най-добър за победителите и записа 42 точки, 6 борби, 4 асистенции, 4 отнети топки и 2 чадъра. Гардът наниза 8 тройки от 14 опита за 33 минути игра в зала "Универсиада".

Съотборникът му Андрю Уорън се отчете с 23 точки (5/8 от тройката), а Джейсън Уошбърн реализира 18 точки и блокира 3 изстрела на българите. Уили Кемп вкара 8 точки и направи 10 асистенции, а Станимир Маринов игра 28 минути за Сигал, като успя да се отчете с 4 точки, 5 борби, 4 асистенции, 2 отенти топки, 1 чадър и 5 грешки.

Бившите играчи на Лукойл Академик Томас Масамба и Мохамед Абукар не попаднаха в групата на гостите за днешния двубой.

Алекс Симеонов се отличи за Левски 2014 с 20 точки, 10 борби и 6 асистенции. Крум Дойчинов вкара 17 точки, добавяйки към тях 5 борби, 3 асистенции и 2 чадъра, а Станислав Славейков се оттегли с 14 точки.