Сигал (Прищина) не остави никакъв шанс на Берое в полуфиналния реванш за титлата в Балканската лига и ги разби с 94:75.

Старозагорци се нуждаеха от 15 точки разлика в своя полза, за да стигнат до финала, след като отстъпиха у дома със 75:89.

Сигал ще защитава титлата си срещу Морнар, който победи Кожув (Македония) с 81:56 във втория мач от полуфиналите на турнира.

В спора за титлата все пак ще има българско участие, заради гарда на шампиона Станимир Маринов.

Още в първите минути Сигал поведе с 12-2 и взе контрол над случващото се на терена. Отборът запази двуцифрена преднина до края на първата част и продължи да налага темпото си до почивката, когато вече водеше с 19 точки.

Равностойна трета четвърт запази аванса на домакините след 30 минути игра, а до края те бяха убедителни и триумфираха.