България допусна своето второ поражение от два изиграни мача в Световните квалификации. В Арена Ботеград "трикольорите" загубиха от Босна и Херцеговина със 75:85.

През първата част босненците взеха аванс от 6 точки и водеха с 25:19. Постепенно съперникът на България съумя да увеличи преднината си и на почивката тя беше от 8 точки - 50:42.

Въпреки опитите на българските баскетболисти през второто полувреме да стигнат до успеха, това не се получи. В третата част резултатът набъбна до 69:55 за Босна и Херцеговина.

В последната част българските играчи започнаха да намаляват изоставането си и 3 минути преди края на мача разликата беше само 6 точки - 70:76. Все пак изключително съсредоточената игра на Босна им донесе успеха с 85:75.

Миралем Халилович реализира 21 точки за успеха на съперника, от българите с най-много точки се отчете Чавдар Костов с 13, а 12 добави Йордан Минчев.