Словения взе трудна победа над Украйна с 68:64 в нашата група “Д” от Европейското първенство по баскетбол. Така след изиграването на мачовете от втория ден на турнира словенците и Русия са с по две победи, България и Грузия с по една, а Украйна и Белгия са с по две загуби след втория ден. Нашият тим заема четвъртата позиция в класирането.

Словения поведе на Украйна с 21 точки на почивката. След края на третата част разликата бе 19 точки, но последната украинците дадоха всичко от себе си и почнаха да топят пасива си. 3 минути и 43 секунди преди края те се доближиха само на три точки, а 4 секунди преди края и на две. Времето обаче бе малко и в крайна сметка Словения се измъкна с втора победа поред.

Мирза Бегич бе най-резултатен за победителите с 14 точки, а Еразем Лорбек добави 12. За украинците 14 точки отбеляза Стив Бърт, а 11 вкара Кирило Фесенко.

Днес е почивен ден на Европейското, а утре в 15,30 часа България играе с Украйна./БЛИЦ